Aktivitātes Lielajā Piektdienā Zalves pagasta bibliotēkā PDF Drukāt
Pirmdiena, 25 aprīlis 2016 20:54

Zalves pagasta bibliotēkā 25. martā – Lielajā Piektdienā bērniem un jauniešiem bija iespēja apmeklēt Lieldienu pasākumu. Uzdevumi bija dažādi gan tādi, ko varēja veikt kopā, gan tādi, kas bija atbilstoši vecumam. Lielās Lieldienu olas dekorēšanā piedalījās visi, tāpēc bija prieks redzēt kā dažādas vecuma grupas sastrādajas kopā un lielākie var palīdzēt mazākajiem. Jaunākie bērni pirkstiņdrukātavā veidoja pavasarīgus darbiņus no grāmatiņas “Mana pirkstiņzīmogu grāmata”. Savukārt jaunieši un mammas, kuras labprāt pievienojās pasākumam, sacentās Lieldienu mīklu minēšanā. Jaunieši iepazinās ar pieejamo uzziņu literatūru bibliotēkā, jo to varēja izmantot nākamajam uzdevumam. Pasākumam tuvojoties beigām, katrs apmeklētājs varēja izdekorēt savu izvēlēto olu un kaulēties. Par labi padarītiem darbiņiem katrs izvilka savu kārumu – Lieldienu zaķi. Pasākumam beidzoties, prieks bija, ka daži bērni nesteidzās uzreiz prom, bet vēl labprāt minēja pavasarīgās Lieldienu mīklas.

            Paldies visiem, kas atnāca un īpaši mammām, kas nekautrējās un pievienojās mums!

Zalves pagasta bibliotēkās

vadītāja Sondra Bulindža

Lasīt tālāk...
 
Neatlaidība un centība – panākumu atslēga PDF Drukāt
Pirmdiena, 25 aprīlis 2016 20:52

            Neretas novada jauniešu vokāli instrumentālais ansamblis “Wild Pride”, kopā muzicējot, aizvada jau pusotru gadu. Ideja par grupas izveidi radās vienam no tās pārstāvim un ļoti kaislīgam ģitāristam – Klāvam Zigurdam Kalnārem (solo ģitāra). Uzrunājot savus klasesbiedrus – Ediju Seņkovu (basģitāra) un Aivi Podžuku (bungas), puiši daudz nedomājot piekrita iesaistīties. Vēl viens grupas dalībnieks – Jānis Sarmis Bajinskis (ritma ģitāra) ar ģitārspēli aizrāvies jau sen, līdz ar to pieņemt šo piedāvājumu bija pašsaprotami. Vokāls grupas pastāvēšanas laikā ir pamainījies. Pirmsākumos dziesmas vairāk izdziedāja Anta Štāle. Pirms pusgada jauniete nolēma pārtraukt dalību grupā “Wild Pride” līdz ar to vokālu pārņēma Madara Zeltiņa.

Lasīt tālāk...
 
Atver sirdi Zemgalē PDF Drukāt
Pirmdiena, 25 aprīlis 2016 20:47

“Atver sirdi Zemgalē” ir deinstitucionalizācijas projekts, kas aptver Zemgales reģionu. Šajā procesā ir iesaistījusies arī Neretas novada pašvaldība.

            Ko nozīmē šis grūti izrunājamais vārds  “deinstitucionalizācija” (saīsinājumā DI)?

            Deinstitucionalizācija (DI) ir pakalpojumu sistēmas izveide, kas sniedz nepieciešamo atbalstu personām ar ierobežotām spējām sevi aprūpēt. Tās mērķis – radīt iespēju dzīvot mājās vai ģimeniskā vidē. Galvenās DI mērķa grupas ir bērni, kas mitinās iestādēs, bērni ar funkcionāliem traucējumiem un pilngadību sasnieguši cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem.

            Šis grūti izrunājamais vārds sevī slēpj labus plānus un darbus, no kuriem galvenais – parūpēties par to, lai dzīvot mājās vai ģimeniskā vidē varētu pēc iespējas vairāk bērnu un cilvēku ar veselības traucējumiem.

Lasīt tālāk...
 
Starptautiskajā turnīrā – sudrabs PDF Drukāt
Pirmdiena, 25 aprīlis 2016 20:45

            16. aprīlī ar vīriešu līgas fināspēlēm Rokišķos noslēdzās atklātais starpvalstu Rokišķu volejbola čempionāts, kurš ilga no 2015. gada oktobra līdz 2016. gada aprīlim. Čempionātā spēles notika  divās līgās – vīriešu un romantiskajā līgā, kurā obligāti laukumā spēles laikā bija jāspēlē diviem senioriem 40+, divām sievietēm un diviem jauniešiem. Neretas komandas piedalījās abās līgās un abas komandas demonstrēja skaistu, sakarīgu volejbolu. Romantiskajā līgā Neretas komandas volejbolisti Andris Grīnvalds, Jānis Plusniņš, Gundars Ziemelis, Kaspars Silavs, Mārtiņš Putnieks, Agate Riekstiņa, Dace Butenaite, Daira Silava un epizodiski arī Jānis Saulītis, Jānis Bojaruns, Aldis Muraško un Imants Silavs ceturtdaļfinālā līdz divām uzvarētām spēlēm ar 1:2 (2:3; 3:0; 2:3) zaudēja komandai no Lietuvas “Rokiškio sūris”. Vīriešu līgā Neretas volejbolisti Jānis Usāns, Jānis Kārtiņš, Denijs Grīnvalds, Valdis Kārtiņš, Viktors Kudrjašovs, Andris Grīnvalds, Jānis Plusniņš un epizodiski Gundars Ziemelis un Imants Silavs pusfinālā līdz divām uzvarētām spēlēm ar 2:1 (2:3, 3:0, 3:1) pārspēja komandu “Rokiškio sūris”. Spēlē par zelta medaļām Neretas volejbolisti tikās ar Lietuvas komandu “Panevežys”. Sīvā piecu setu cīņā ar 3:2 (26:28;25:21;25:21;21:25;15:9) uzvarēja “Paņevežys” komanda.

 

Imants Silavs

 
“Nezaudēt milzīgo dziedātprieku!” PDF Drukāt
Pirmdiena, 25 aprīlis 2016 20:43

“Latvijā ir ap 700 vokālo ansambļu, to pusfinālā šogad piedalās 200. Jūs esat starp tiem,” tā 24. aprīlī Bauskas Kultūras centrā ar gandarījumu mūs apsveica Latvijas Nacionālā kultūras centra Vokālo ansambļu nozares padomes priekšsēdētāja Mārīte Puriņa.

            Konkursa pusfinālā piedalījās 32 ansambļi, kas uzstājās 2 daļās: 1. daļā savu prasmi rādīja senioru, vīru un jauktie ansambļi, taču 2. daļā – sieviešu un pusprofesionālie ansambļi.

Lasīt tālāk...
 
Latvijas Ģenerāļu kluba ceļojošā kausa 2. posms Jaunjelgavā PDF Drukāt
Ceturtdiena, 21 aprīlis 2016 23:00

Otro gadu pēc kārtas, apvienojoties Sēlijas novadu apvienības pašvaldībām un Krustpils novada pašvaldībai, Sēlijas novados norisinās dažādas sportiskas un izglītojošas sacensības jauniešiem, stiprinot viņu fizisko sagatavotību un patriotismu uz savu dzimteni.

12. aprīlī Jaunjelgavā notika Latvijas Ģenerāļu kluba ceļojošā kausa 2. posms šaušanas disciplīnā ar pneimatisko šauteni. Atgādināšu, ka pagājušā gadā, sasummējot visus iegūtos punktus katrā posmā, ceļojošo kausu ieguva Viesītes novada jaunieši.

Lasīt tālāk...
 
Latvijas Mazpulku Goda nominanti arī Neretā PDF Drukāt
Ceturtdiena, 21 aprīlis 2016 22:57

Piektdien, 15. aprīlī, Rīgas jauniešu centrā “Kaņieris” notika biedrības “Latvijas Mazpulki” Goda nominācijas konkursa “Augsim Latvijai!” aiztāvēšanas pasākums.

Konkursa mērķi ir, pirmkārt, sekmēt bērnu un jauniešu veidošanos par vispusīgi attīstītiem un atbildīgiem demokrātiskas sabiedrības locekļiem, uzsverot darba, uzdrīkstēšanās prasmju un attīstību veicinošas sacensības nozīmīgumu. Otrkārt, šī jauniešu organizācija savā darbībā organizē pasākumus, kas attīsta bērnos un jauniešos piederības sajūtu Latvijai un Latvijas Mazpulkiem. Biedrība “Latvijas Mazpulki” ar savu darbību mērķtiecīgi sekmē lauku jauniešu brīvā laika lietderīgu izmantošanu, rosina būt noderīgiem vietējā pašvaldībā, radina darbam un aktīvai, pārliecinātai pozīcijai dzīvē.

Lasīt tālāk...
 
Oļģerta Šabanska noslēdzošais kauss volejbolā PDF Drukāt
Trešdiena, 20 aprīlis 2016 21:42

2016. gada pavasaris iezīmējās ar īpašu notikumu. Tieši šogad apritējuši 15 gadi kopš Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā notiek Oļģerta Šabanska kauss volejbolā. Divus gadus kauss nenotika, jo skolā bija remontdarbi. “Jau no 2001. gada ir iedibināts Oļģerta Šabanska kauss volejbolā. Sākotnējā doma bija, ka spēlēs piedalās seniori un skolas komandas, turpmākajos gados klāt pievienojās arī absolventu komandas,” sacensību klātesošos ar nelielu volejbola kausa vēsturi iepazīstināja Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas direktore Laima Grebska.

Lasīt tālāk...
 
Radošās darbnīcas Lieldienu noskaņās PDF Drukāt
Trešdiena, 20 aprīlis 2016 21:46

Dienu pirms Lieldienām, 26. martā, Zalves pagasta Sproģu bibliotēkā norisinājās Lieldienu radošās darbnīcas. Darināt dažādus svētku rotājumus mācīja Lidija Ozoliņa.

Zalves pagasta Sproģu bibliotēkā pulcējās liels pulks bērnu un arī vecāku, lai kopīgi apgūtu Lieldienu zaķa, cāļa, īpašas ligzdas no spalvām un sienas dekora pagatavošanu. Bērni ar lielu aizrautību iesaistījās un uzklausīja Lidijas Ozoliņas padomus. Cītīgi strādājot, gan lieli, gan mazi apguva interesantu lietu darināšanu, ko varēs iemācīt arī citiem – ģimenei, draugiem. Starplaikos bibliotekāre Skaidrīte Svetiņina cienāja visus ar našķiem – cepumiem un konfektēm. Par to visliekākie prieki bija tieši jaunākajiem bērniem.

Kopīgi strādājot, nemanot aizritēja laiks. Šoreiz atsaucība par dalību radošajās darbnīcās bija ļoti liela. Ieguvums bija katram – iemācīts, kas jauns un noderīgs.

 

Agnese Rutka

Fotogalerija šeit!

 
Neretas novada sporta spēles galda tenisā PDF Drukāt
Pirmdiena, 18 aprīlis 2016 22:17

6. aprīlī Ērberģes sporta hallē pulcējās Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas un Mazzalves pamatskolas sportistu komandas, lai sacenstos galda tenisā. Neretas novada sporta spēles notika 4 grupās: 7. – 9. klašu zēni un meitenes un 6. klašu un jaunāki zēni un meitenes. Žēl, ka Sproģu pamatskolas skolēni šajās sacensībās nepiedalījās. Arī meiteņu konkurence nebija pietiekama.

Cīņa bija spraiga, bet 7. – 9. klašu grupā zēniem, uzvarot visās spēlēs,  neuzvarams bija Kristaps Možeiks no Neretas, 2. vieta arī neretietim Aldim Misūnam. 3. vietā šai grupā ierindojās mazzalvietis Alens Dobrovoļskis.

4. – 6. klašu grupā zēniem visas godalgotās vietas mazzalviešiem: 1.vietu izcīnīja Ervīns Uzāns, 2. vieta Alenam Griškevičam, 3. vietā ierindojās Reinis Zariņš.

Meiteņu konkurencē 1. vieta mazzalvietei Gerdai Megijai Gercenai, 2. vieta Evelīnai Uzānei no Mazzalves, 3. – neretietei Alisei Vaičulēnai. Alise gan ir jaunāka, tāpēc saņēma arī zelta medaļu, jo savā grupā bija vienīgā.

Medaļas sadalītas. Uz tikšanos nākamgad!

 

Žanna Miezīte

 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

2 lapa no 134

Neretas novads no putna lidojuma


°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
STpiedavajums
P8130872.JPG