Noslēdzošais Ziemas čempionāta posms vieglatlētikā PDF Drukāt
Pirmdiena, 18 aprīlis 2016 21:54

Aprīļa sākumā Salaspilī norisinājās noslēdzošais Ziemas čempionāta posms vieglatlētikā. Mūsu novada sportisti piedalījās arī iepriekšējos čempionāta posmos, uzrādot atzīstamus un vērā ņemamus rezultātus –  iegūtas medaļas, uzstādīti personīgie un skolas rekordi. Salīdzinoši veiksmīgs bija arī šis pēdējais posms Salaspilī vesera disciplīnā.

Pavisam novadu pārstāvēja 9 sportisti vairākās vecuma grupās. Kā pirmās uz metieniem devās U-16 un U-18 grupas meitenes. Sasniegt godalgotu vietu U-16 grupā izdevās Ingai Berezovskai. Viņas mestais veseris aizlidoja 34,52 m un sniedza 3. vietu. Otrai šīs grupas sportistei tik veiksmīgi metieni neizdevās un Edīte Grigalovočina ierindojās 4. vietā. U-18 grupā Līga Gorbunova izcīnīja 3. vietu.

Lasīt tālāk...
 
Sadancis “Spriguļu balva” Neretas kultūras namā PDF Drukāt
Pirmdiena, 18 aprīlis 2016 21:52

Dažādu sadraudzības pasākumu organizēšana starp skolām, pašdarbnieku kolektīviem un iestādēm nenoliedzami veicina jaunas pieredzes un zināšanu iegūšanu turpmākai dzīvei, sekmē sevis un kolektīva pilnveidošanos. Piekto gadu pēc kārtas, turpinot Vecumnieku novada Misas vidusskolas deju kolektīva “Spriguļi” aizsākto tradīciju, 8. aprīlī norisinājās “Ceļojošo spriguļu” sadancis Neretā. Pagājušā gadā “Spriguļu balvas” deju kolektīvi pulcējās Skrīveros, vēl pirms tam Jaunjelgavā un Ļaudonā.

Īpaši šim pasākumam veidotos “spriguļus” 2015. gadā Skrīveros saņēma Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas dejotāji, iegūstot tiesības un pienākumu organizēt 2016. gada tautu deju kolektīvu sadanci Neretas novadā. Šogad Neretas kultūras nama zālē pulcējās 7 deju kolektīvi no Aizkraukles, Skrīveriem, Seces, Kokneses un Neretas. Tautu tērpos ietērpušies, dejotāji demonstrēja savu apgūto repertuāru. Sadancim sākoties, visus uzrunāja Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolēni – Trīna Pavloviča un Samanta Cvetkova. Meitenes izstāstīja par senlatviešu ticējumiem un paražām.

Lasīt tālāk...
 
Atmiņas par Neretu un tās cilvēkiem ierakstītas grāmatā PDF Drukāt
Pirmdiena, 18 aprīlis 2016 21:14

Notikumi, kas norisinājušies vairākus gadus atpakaļ, atmiņas, kuras glabā ikviens savās sirdīs, tās paliek un nezūd. Tomēr laika pulkstenis turpina savu tecējumu un dzīve iet uz priekšu – vecākās paaudzes vietā stājas jauna. Cilvēku atmiņām, kas izliktas uz papīra, ir neatsverama vērtība.

Arī nesen izdotā bijušās neretietes Neldas Brūveres atmiņu grāmata “Neretas saule, Sibīrijas vēji” ļaus tiem cilvēkiem, kas šo laiku nepiedzīvoja un nepārdzīvoja, izlasot grāmatu,  izprast to gadu notikumus un dzīvi.

Lasīt tālāk...
 
Labklājības ministra un Saeimas nacionālās drošības komisijas vadītājas vizīte Neretas novadā PDF Drukāt
Svētdiena, 17 aprīlis 2016 18:19

15. aprīlī Neretas novadā viesojās Labklājības ministrs Jānis Reirs un Saeimas nacionālās drošības komisijas vadītāja Solvita Āboltiņa. Jānis Reirs Labklājības ministra amatā strādā nepilnus trīs mēnešus. Pirms tam viņš bija Finanšu ministrs. Solvita Āboltiņa paralēli Saeimas nacionālās drošības komisijas vadītājas pienākumiem ir arī Latvijas Republikas 12. Saeimas deputāte un  Politiskās partijas “Vienotība” līdere.

Vizītes laikā augstās amatpersonas viesojās Neretas sociālajā aprūpes centrā, kur tā vadītāja sniedza nelielu ieskatu par ikdienas darbu un izklāstīja aktuālos jautājumus saistībā ar sociālo aprūpi.

Lasīt tālāk...
 
“Latvijai BŪT zaļai!” PDF Drukāt
Trešdiena, 23 marts 2016 21:48

            Tradicionāli aprīlis ik gadu ir Lielās Talkas mēnesis, kad visa Latvija iesaistās brīvprātīgā vides sakopšanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu. Šogad Lielā Talka norisināsies 23. aprīlī. Lielās Talkas mērķis ir ne tikai vienu dienu gadā iedzīvotājus mudināt būt tīrīgiem un attīrīt dabu no atkritumiem, bet arī veicināt katra cilvēka domāšanu ikdienā par to, cik svarīga ir vides saudzēšana. Šogad Lielās Talkas sauklis ir “Latvijai BŪT zaļai!”

            Lielās Talkas organizatori šajā dienā aicina ne tikai vākt atkritumus, bet arī darīt citus labus darbus – stādīt kokus, veidot puķudobes, izgatavot putnu būrīšus, atjaunot žogus, soliņus un tiltiņus. Kopīgiem spēkiem mums izdosies uz Latvijas simtgadi, 2018. gadā, padarīt to tīrāku un sakoptāku.

            Katru gadu Neretas novada pašvaldība un tās iedzīvotāji iesaistās Lielās Talkas aktivitātēs. Arī šogad katrā pagastā, iestādē cilvēki būs aicināti sakopt kādu noteiktu teritoriju. Daļa novada ļaudis šajā dienā organizē kopīgas talkas savu māju pagalmos.    Mērķis visiem ir viens – “Latvijai BŪT zaļai!”

 

Agnese Rutka

 
Izrāde "Piebalgas alus jeb mīlas mokās ļaudis lokās" Zalves kultūras namā PDF Drukāt
Trešdiena, 06 aprīlis 2016 21:46

 
Pavasara svētki – Lieldienas – novadā PDF Drukāt
Trešdiena, 13 aprīlis 2016 22:07

Silti sildot saulītei, 27. martā novada iedzīvotāji atzīmēja saulainākos un gaišākos svētkus gadā – Lieldienas. Gatavošanās sākās jau vairākas dienas iepriekš. Teju vai katrā pagastā pagaidu mājās atrada Lieldienu zaķi – lielāki, mazāki, košāki un krāšņāki.

            Svētku dienā Neretas pagastā iedzīvotāji bija aicināti uz Neretas kultūras namu, lai kopīgi vērotu koncertu “Oliņ, boliņ!” Tajā uzstājās Neretas kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Sēļi” un sieviešu vokālais ansamblis “Kadence.” Nelielu, ar humoru piesātinātu izrādi “Sārtais ziediņš” (režisore Aija Kalnāre) demonstrēja Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 5. un 6. klases skolēni. Tautu dejas izdejoja Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 9. – 12. klašu deju kolektīvs. Koncertam noslēdzoties, kultūras nama vadītāja Inita Kalniņa teica paldies pašdarbnieku kolektīviem.    

Lasīt tālāk...
 
Lieldienu svinības Neretas PII “Ziediņš” PDF Drukāt
Trešdiena, 13 aprīlis 2016 21:57

Kad Saule ir tik augstu pakāpusies debesu kalnā un dienas garums ir tik liels, ka sāk pārspēt nakti, tad šim notikumam par godu visi svin Lielo dienu.

Arī pirmsskolas izglītības iestādē “Ziediņš” Lieldienu zaķis un vista ar savām domstarpībām un pārpratumiem  ieskandināja Lieldienas. Bērni palīdzēja zaķim skaitīt olas un izlīgt mieru ar vistu. Un tad, lai šis pārpratums drīzāk aizmirstos, sekoja Lieldienu jaukās izpriecas – bērni kopā ar vistu un zaķi dziedāja dziesmas, skaitīja dzejolīšus, gāja rotaļās, minēja mīklas. Pateicībā, atvadoties no bērniem, zaķis un vista pacienāja mazos ar dažādiem našķiem.

Lai gan Lieldienu tēli bija devušies prom, bērni turpināja svētku svinēšanu katrs savā grupiņā – citiem zaķis bija sagādājis šokolādes olas, citiem, savukārt, saslēpis olas grupas telpā un bērniem tās bija jāatrod, neizpalika arī olu ripināšana un šūpošanās.

 

PII “Ziediņš” skolotāja

Inga Zvilna

 
Dziesmās, dejā un dzejoļos aizvadīts ikgadējais konkurss “Talantiņš” PDF Drukāt
Trešdiena, 13 aprīlis 2016 21:53

Otrdienas rītā, 5. aprīlī, Neretas kultūras namu piepildīja skanīgas bērnu balsis. Šur tur dzirdējās mūzikas instrumentu skaņas. Pirms “Talantiņa” sākuma gandrīz katrs steidza atkārtot savu dziesmu vai dzejoli.

Šis bija jau ceturtais gads kopš Neretas novadā norisinās pirmsskolas vecuma bērnu radošās pašizpausmes pasākums “Talantiņš”. Neretas kultūras namā pulcējās novada izglītības iestāžu skolēni, lai skatītājiem nodemonstrētu priekšnesumus, kuriem cītīgi gatavojās. Sākoties konkursam, visus klātesošos sveicināja pasaku varonis Nezinītis (Inita Kalniņa). Novērtēt bērnu uzstāšanos un talantus bija uzaicināta arī žūrija – Žanna Miezīte (Neretas novada izglītības un kultūras darba speciāliste), Anita Šolmane (bijusī mūzikas skolotāja Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā) un Ina Riekstiņa (Neretas kultūras nama vokālā ansambļa “Kadence” dziedātāja).

Lasīt tālāk...
 
Otrajā kārtā – trešā vieta PDF Drukāt
Trešdiena, 13 aprīlis 2016 21:50

Ar otro kārtu 10. aprīlī Daugavpilī noslēdzās Latvijas Jaunatnes čempionāta U-12 vecuma grupas meiteņu spēles volejbolā. Šajā grupā startē arī Aizkraules NSS meiteņu komanda, kuras sastāvā ir Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas meitenes Kitija Kuzņecova, Endija Kapele, Amanda Regute, Luīze Liepiņa, Alise Vaičulena, Rūta Leite, Elizabete Anna Sīpoliņa, Zita Tihonova un Viesītes vidusskolas 5. klases skolniece Sintija Caune. Pēc pirmās kārtas nevieksmīgām spēlēm Neretā, meitenes priecēja gan treneri, gan vecākus, demonstrējot ļoti skaistu, azartisku spēli. Meitenes pārteidza pretinieces ar labu spēli aizsardzībā un kombinācijām uzbrukumā, kas nesa punktus komandai. Tomēr dažbrīd pietrūka stabilitātes un pieredzes. Otro kārtu meitenes noslēdza tikai ar vienu zaudējumu 1:3 volejbola lielpilsētas Daugavpils meiteņu komandai. Ar rezultātu 3:1 Neretas meitenes uzvarēja Latvijas kausa finālisti – Preiļu meiteņu komandu, neizšķirti 2:2 nospēlēja ar spēcīgajām Līvānu un Madonas meiteņu komandām.

Paldies meitenēm par skaisto spēli, paldies visu meiteņu vecākiem, īpaši Amandas un Kitijas vecākiem, kuri vienmēr brauc līdz uz spēlēm atbalstīt komandu. Ar vecāku atbalstu un meiteņu centību cerēsim uz kopīgiem panākumiem!

 

Imants Silavs

 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

3 lapa no 134

Neretas novads no putna lidojuma


°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
STpiedavajums
SDC12920.JPG