Aktīva atpūta Lieldienās PDF Drukāt
Trešdiena, 13 aprīlis 2016 21:49

Jau otro gadu otrajās Lieldienās Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas sporta bāzē notika aktīvās atpūtas pasākums, kura programmā bija arī dažāda veida atraktīvas sacensības. Pasākums bija oriantēts  dažāda vecuma iedzīvotājiem – ģimenēm, bērniem, mazbērniem un vecvecākiem.

Aktīvā atpūta sakās ar pusstundas sportiskajām aktivitātēm skolas stadionā. No 11:00 līdz 11:30 pasākuma dalībnieki piedalījās veselības skrējienā apkārt stadionam. Šogad bija ieradušies arī velobraucēji un nūjotāji. Visi kopā, pārmaiņus nesot lielu Lieldienu olu, katrs savu spēju robežās gan ejot, gan skrienot, gan braucot ar velosipēdiem, gan nūjojot aktīvi piedalījās skrējienā apkārt stadionam. Pēc skrējiena aktivitātes turpinājās sporta angārā. Pirmie angārā devās bērni, jo tur Lieldienu zaķis bija noslēpis šokolādes Lieldienu olas! Pēc veiksmīgas olu atrašanas, tika sarīkota dalībnieku līdzatnesto Lieldienu olu izstāde. Par viskrāšņāko olu atzina Tīnas Zaščerinskas atnesto Lieldienu olu, otra krāšņākā bija Alisei Vaičulenai, trešā –  Kristeram Bratjagam. 

Lasīt tālāk...
 
Divkārtēji čempioni PDF Drukāt
Trešdiena, 13 aprīlis 2016 21:37

Ir noslēdzies Aizkraukles novada atklātais volejbola čempionāts vīriešu volejbola komandām. Šajā čempionātā piedalījās meistarīgākās volejbolistu komandas no Aizkraukles, Kokneses un Neretas novadiem. Pēc pirmās kārtas sacensībām, kuras noritēja pēc apļa sistēmas, izspēlēja ceturtdaļfināla, pusfināla un finālspēles. Neretas komanda, kurā spēlēja Valdis Kārtiņš, Jānis Kārtiņš, Jānis Usāns, Denijs Grīnvalds, Viktors Kudrjašovs, Edijs Sovetovs un Jurijs Naumovs, finālspēlē par Aizkraukles novada atklātā čempionāta kausu un zelta medaļām tikās ar Aizkraukles volejbolistiem. Spēle bija dramatiska, kurā komandas, zaudējot punktu, nākamajā izspēlē to atspēlēja, tā nedodot pretiniekam iespēju izrauties. Pēc zaudētā pirmā seta Neretas volejbolisti sakārtoja spēli aizsardzībā, kura sākas ar bloku, un  rezultatīvi noslēdza  uzbrukumu, kas arī sekmēja Neretas volejbolistu uzvaru ar 2:1 pār Aizkraukles spēcīgo komandu. Trešjā vietā ierindojās volejbolisti no Kokneses. Neretas komanda, kuras pamatā ir Pilskalnes volejbolisti, jau otro gadu pēc kārtas kļūst par Aizkaukles atklātā volejbola čempionāta uzvarētājiem!

Veiksmi visiem arī turpmākajās sacensībās klasiskajā volejbolā kā arī laukumos pludmalē, jo sezona jau pavisam drīz sāksies!

 

Imants Silavs

 
Grāmatas "Neretas saule, Sibīrijas vēji" atvēršanas svētki PDF Drukāt
Trešdiena, 06 aprīlis 2016 21:45

 
Lieldienu zoles turnīrs Neretā PDF Drukāt
Svētdiena, 03 aprīlis 2016 19:01

28. martā norisinājās nu jau tradicionālais Neretas Lieldienu zoles turnīrs. Salīdzinot ar aizvadīto gadu, tas guva vēl plašāku atsaucību kopā pulcējot 62 zolmaņus, pamatā Sēlijas novada iedzīvotājus, kā arī spēles entuziastus no Bauskas, Jelgavas, Rīgas, Siguldas, Viļāniem un citiem attālākiem novadiem. Zolītes čempionātā spēkiem mērojās 59 kungi un trīs dāmas.

            Kopumā turnīra laikā no plkst. 9:30 līdz 19:30 tika izspēlētas septiņas kārtas pa 24 partijām katrā. Spēles intriga par turnīra līderiem ilga līdz pat pēdējam sadalījumam.

            Tika apbalvoti astoņi turnīra dalībnieki – pirmo sešu vietu ieguvēji un speciālbalvu izcīnītāji.

            Arī šogad turnīra organizators bija sarūpējis metālmākslinieka Arvīda Endziņa īpaši šim turnīram veidotās balvas, kuras saņēma 5 dalībnieki. Visvairāk Zoles pieteikušais tika kronēts par turnīra Azartiskāko spēlētāju” un to ar 13 zolēm ieguva Gatis Rastjogins no Birzgales. Speciālbalva kā Laimīgākajam turnīra spēlētājam” tika pasniegta 13. vietas ieguvējam – Andrim Loginovam no Bauskas.

Lasīt tālāk...
 
Deju kolektīvi piedalās koncertā – sadancī Aizkrauklē PDF Drukāt
Svētdiena, 03 aprīlis 2016 18:56

31. martā Aizkraukles kultūras namā notika koncerts – sadancis Aizkraukles – Skrīveru – Jaunjelgavas un Neretas novadu pamatskolas skolēnu deju kolektīviem, kurā mūsu novadu pārstāvēja Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 1. – 4. klašu deju kolektīvs un 5. – 8. klašu deju kolektīvs, kurus vada Inita Kalniņa un Mazzalves pamatskolas 1. – 3. klašu deju  kolektīvs, kuru vada skolotāja Silvija Ivanova.

Bērniem bija iespēja redzēt citus deju kolektīvus (sadancī piedalījās trīspadsmit 1. – 4. klašu deju kolektīvi no Aizkraukles pilsētas sākumskolas, Aizkraukles pagasta sākumskolas, Daudzeses pamatskolas, Seces pamatskolas, Jaunjelgavas vidusskolas, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas un Mazzalves pamatskolas un pieci 3. – 6. klašu un 5. – 8. klašu deju kolektīvi no Skrīveriem, Aizkraukles, Jaunjelgavas un Neretas), vērtēt, salīdzināt… Skatītājiem bija iespēja priecāties par košajiem tērpiem, raito dejas soli un interesantajām deju horeogrāfijām. Dejotājus vērtēja žūrijas komisija.

Lasīt tālāk...
 
Dzied visi putniņi, dūc kukainīši PDF Drukāt
Svētdiena, 03 aprīlis 2016 18:53

Kad pavasara saulīte silda zemi un gājputni atgriežas mājās, vij ligzdas, draudzējas, arī mēs devāmies apciemot kaimiņus. 16. marta rītā Mazzalves pamatskolas pirmsskolas piecgadīgās un sešgadīgās meitenes Elīna Koklevska un Agnija Misūne devāmies uz Misas bērnudārzu, kur satikāmies ar Vecumnieku novada bērniņiem un viņu skolotājām. Tikāmies, lai rādītu savas prasmes zīmēšanā. Vecumnieku novads to nodēvējis par Krāsu dienu, tā notiek vienreiz gadā – skolēnu pavasara brīvdienās. Ļoti laicīgi tiek atsūtīts nolikums, tēma, atliek tikai pieteikt dalībniekus.

Misā mūs sagaidīja raibs Taurenītis. Mājinieki bija sagatavojuši ļoti skaistu koncertiņu, kurā deklamēja dzejoļus par pavasari, dejoja dejas. Pēc koncerta Taurenis aicināja bērnus uzzīmēt pavasari ar dziedošiem putniņiem un dūcošiem kukaiņiem. Kamēr bērni cītīgi strādāja, skolotājas dalījās pieredzē ar uzskates materiāliem, ieguva jaunāko informāciju par kursiem. Kad bērniņi bija beiguši zīmēt, tad gāja rotaļās, bet skolotājām bija ļoti jāstrādā, lai atrastu katram savu titulu. Pavisam Krāsu dienu Misā apmeklēja 33 bērni. Mūsu Elīna ieguva titulu – PASAKAINĀKAIS ZĪMĒJUMS, savukārt Agnija – AKURĀTĀKAIS ZĪMĒJUMS. Paldies Vecumnieku novada metodiķei Sarmītei Samai par uzaicinājumu piedalīties, Elīnas un Agnijas vecākiem – par atbalstu.

 

Mazzalves  pamatskolas pirmsskolas

skolotāja Aija Dārziņa

 
Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena Neretas novadā PDF Drukāt
Svētdiena, 03 aprīlis 2016 18:50

Latvijā 25. marts ir sēru diena, kad tiek pieminētas 1949. gada deportācijas un komunistiskā genocīda upuri. Tā ir diena, kad no savām mājām un dzimtenes svešumā tika aizvesti daudzi tūkstoši latviešu. Ne visiem izdevās atgriezties Latvijā. Daļa izsūtīto novārga un aizgāja bojā koncentrācijas nometnēs, daļa palika uz mūžiem Sibīrijas sniegos.

            Pieminot komunistiskā genocīda upurus un atceroties vienu no drūmākajām dienām Latvijas vēsturē, Neretas novadā norisinājās piemiņas pasākums represētājiem. Izsūtījumā cietušos aicināja pie skulptūras “Sāga,” lai kopīgi pieminētu nežēlīgā un skarbā notikuma pārdzīvojumus. Neretas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Arvīds Kviesis uzrunāja klātesošos un nolika ziedus izsūtīto piemiņai. Ģenerālis, Saeimas deputāts Juris Vectirāns uzsvēra to, ka Latvijas valsts vairs nepieļaus šādu nežēlīgu nodarījumu iedzīvotājiem, akcentēja to, ka Latvija ir stipra valsts. Patriotiskas un aizkustinošas dziesmas dziedāja Neretas kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis “Kadence”.

Lasīt tālāk...
 
Radošā darbnīca “Zaķu bērni” PDF Drukāt
Svētdiena, 03 aprīlis 2016 18:47

Saulainā 24. marta dienā pagasta bibliotēku apmeklēja dienas centra “Vālodzīte” bērni, lai radoši pastrādātu pirms Lieldienām un palasītu kādu grāmatu.

Pirms radošajiem darbiņiem, kopīgi izlasījām grāmatu par lāci, kurš atrada olas un par tām gādāja, izšķīlušajiem zosu mazuļiem mācīja peldēt, baroja tos un pat iemācīja lidot. (Ingrīda un Dīters Šūberti – “Lāča olas”)

Grāmatiņu izlasījuši, sākām veidot paši savus zaķus, kas noteikti mazajiem tagad atnesīs daudz dažādu oliņu uz Lieldienām.

Tā kā ārā mūs priecēja jauks, saulains laiks, tad tika veidoti arī plaukstiņcilvēciņi – tikpat nebēdnīgi un smaidīgi kā paši bērni.

Zaķīši un plaukstiņcilvēki  – meitenes un zēni – gatavi, laiks vēl kādai grāmatiņai. Šoreiz par gudru zaķi un viņa draugu vāverēnu, par draudzību. ( Ž. Ivēra, P. Kurons – “Attapīgais zaķis”)

Paldies mazajiem un Aijai Dārziņai par atsaucību!

 

Neretas novada Mazzalves pagasta

bibliotēkas vadītāja Agnija Strautiņa

 
“ZZ Čempionāta 2016” atklāšana Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā PDF Drukāt
Svētdiena, 03 aprīlis 2016 18:43

“ZZ Čempionāts” ir “trakas” sacensības starp klasēm visā Latvijā, kurās pārbauda skolēnu drosmi, cīņassparu, atjautību, radošumu un klases vienotību. Šīs sacensības šogad norisināsies 10. gadu pēc kārtas un to sauklis ir “Viens no miljona.”

Lai mudinātu skolas iesaistīties “ZZ Čempionātā”, Zelta Zivtiņas komanda marta sākumā uzsāka lielo tūri pa Latvijas skolām. 21. martā reklāmas varoņi Zī un Zē viesojās Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā. Kopā ar populārajiem Zelta Zivtiņas personāžiem, 4. – 11. klase varēja izkustēties, skaļi izkliegties un izpaust savu unikalitāti, jo katrā no mums ir kaut kas īpašs. “ZZ Čempionāta” pārstāvji uzrunāja skolēnus un klašu audzinātājas, aicinot iesaistīties un piedalīties. Turklāt šogad mājas darbs klasēm, kuras vēlās piedalīties, it nemaz nav tik sarežģīts kā citus gadus.  Katram dalībniekam no klases jāuzraksta kāpēc esi unikāls, jānofotografē unikāla klases bilde, jāizdomā sauklis un jānosauc klases atbalstītāji.

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolēni izrādīja lielu interesi un vēlēšanos piedalīties. Jāpiebilst, ka Neretas skola savus spēkus un iemaņas ir pierādījuši arī iepriekšējos gados, piedaloties “ZZ Čempionātā.”

 

Agnese Rutka

 
Aicinām pieteikties Neretas novada pārus, kuri laulībās nodzīvojuši 25, 30, 40, 50, 60 un 70 gadus PDF Drukāt
Trešdiena, 23 marts 2016 21:50

            Latvijas pamats un balsts ir stipras un noturīgas ģimenes! Neretas novada pašvaldība, iedibinot jaunu tradīciju, Ģimenes dienu svētkos – 15. maijā sveiks un godinās tos Neretas novadā deklarētos pārus, kuri no 2015. gada 1. janvāra līdz 2016. gada 15. maijam atzīmē apaļas kāzu jubilejas – laulībā nodzīvojuši 25, 30, 40, 50, 60, 70 un vairāk gadus.

            Pārus aicinām pieteikties līdz 1. maijam, zvanot pa tālruni 26694922 vai rakstot e-pastā rutka.agnese@inbox.lv

            Svinīgais pasākums notiks 2016. gada 15. maijā Zalves kultūras namā, kurā godinās un sveiks ne tikai stiprās ģimenes, bet arī ģimenes, kurām no 2015. gada 1. janvāra līdz 2016. gada 15. maijam piedzimis bērniņš.  

 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

4 lapa no 134

Neretas novads no putna lidojuma


°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
STpiedavajums
SDC12920.JPG