Pavasarīgā lustēšanās Zalves kultūras namā PDF Drukāt
Trešdiena, 23 marts 2016 21:43

             Ieskandinot pavasara tuvošanos, 11. martā Zalves kultūras namā aktīvākie novada iedzīvotāji pulcējās uz dziesminieces un dzejnieces Anitas Ozolas koncertu “Pavasarīgā lustēšanās.”

             Anita Ozola aktīvi iesaistās radošajā un muzikālajā darbībā – rada jaunas dziesmas un dzejoļus.

            Koncerta laikā pasākuma apmeklētājiem bija iespēja ne tikai uzklausīt Anitas Ozolas dziesmas un dzeju, bet arī pašiem iesaistīties dažādās aktivitātēs un izlocīt kājas. Kopīga dziesmu dziedāšana vēl vairāk saliedēja un iepriecināja koncerta viesus.

 

Agnese Rutka

 
“Novada valodnieks” – Jāņa Jaunsudrabiņa muzeja “Riekstiņi” vadītāja Ilze Līduma PDF Drukāt
Trešdiena, 23 marts 2016 21:46

            Latviešu valodas aģentūra, svinot Eiropas Valodu dienu, pagājušā gada nogalē izsludināja pieteikšanos konkursam “Novada valodnieks” ar mērķi atrast cilvēkus, kas ar savu rīcību popularizē latviešu valodu un sekmē citu valodu apguvi, ciena, godā un novērtē mūsu valsts valodu un tās izteiksmes bagātību.

            Par “novada valodnieci” kļuvusi arī Jāņa Jaunsudrabiņa muzeja “Riekstiņi” vadītāja Ilze Līduma. Viņu šai akcijai pieteica Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas Muzeja draugu kopa. Saņemtais “Novada valodnieka” tituls Ilzei Līdumai ir pelnīti. Viņas mīlestība uz valodu, pareiza un kopta tās runāšana ikdienā, muzeja apmeklētāju – skolēnu apmācīšana runāt “kārtīgā” literārajā valodā ir liels un neatsverams devums novada nākotnei un valodai kā tādai. Uz jautājumu kā veidojusies viņas mīlestība uz valodu, Ilzes kundze atbild: “Ar piedzimšanu, ar mātes pienu. Valoda ir mūsu identitāte. Kā sacījis Jānis Jaunsudrabiņš, valoda – tā ir kokle, tas ir instruments, ko es spēlēju godprātīgi. Kur tad mēs paliksim bez valodas? Mēs izšķīdīsim plašajā pasaulē. Esmu augusi ģimenē, kur valoda ir ļoti svarīga lieta.” Ilze Līduma stāsta, ka mūsdienās bērniem, arī pieaugušajiem jāveido sapratne par vietu, kurā tu atrodies. Ja Tu esi Latvijā, tad tu esi latvietis un runā latviešu valodā.

            Neretas novada pašvaldība no sirds sveic Ilzi Līdumu ar titulu “Novada valodnieks” iegūšanu.

 

Agnese Rutka

Attēlā: Jāņa Jaunsudrabiņa muzeja “Riekstiņi”

vadītāja Ilze Līduma (no kreisās) 2015. gada Saulgriežu svētkos

 
Svētki “grāmatām” PDF Drukāt
Trešdiena, 23 marts 2016 21:39

Ik gadu pavasara sākumā novadā norisinās Grāmatu svētki. Šogad, 11. martā, ikviens svētku viesis bija laipni aicināts uz Ērberģes muižu – Mazzalves pamatskolu, lai popularizētu grāmatas, lai veicinātu to nepazušanu mūsdienu interneta un tehnoloģiju pasaulē. Arī savās uzrunās Mazzalves pagasta pārvaldes vadītāja Zeltīte Odiņa un Mazzalves pamatskolas direktors Aivars Miezītis uzsvēra grāmatas vērtību, pieminot to, ka grāmata ir lielisks ceļojuma biedrs, tā spēj aizvest uz jebkuru pasaules malu, jāļaujas tikai fantāzijas lidojuma. Izjust grāmatu pasauli palīdzēja arī Mazzalves pamatskolas skolēni, iestudējot vairākus teatrālus priekšnesumus no dažādu autoru grāmatām.

            Pirms svinīgā pasākuma atklāšanas ikviens svētku apmeklētājs varēja iegādāties jaunākās grāmatas gan bērniem, gan pieaugušajiem īpaši veidotā grāmatu komercizstādē. Šo iespēju izmantoja pagastu bibliotekāres, lai papildinātu savu bibliotēku grāmatu klāstu un daudzveidību.

Lasīt tālāk...
 
Mūsu novada sportistu starti Ziemas vieglatlētikas sezonā PDF Drukāt
Trešdiena, 23 marts 2016 21:37

Pavisam drīz noslēgsies Latvijas Ziemas čempionāta vieglatlētikas sacensības. Vairākos posmos arī mūsu novada sportisti godam startēja un parādīja labus sasniegumus.

            Pagājušā mēneša beigās, 21. februārī, Kuldīgā U-20 grupā trīssoļlēkšanas disciplīnā Mikus Saldovers aizleca 12,36 m, kas deva iespēju ierindoties 4. vietā. Tajā pašā disciplīnā, tikai U-18 grupā sportists Armands Aivis Gorbačovs izcīnīja godpilno 2. vietu, aizlecot 13,59 m. Arī 1. vietas ieguvējam bija tieši tāds pats rezultāts. Tomēr, salīdzinot iepriekšējos startus, pretinieka pārākums bija nedaudz lielāks. 60 m skrējienā Armands Aivis Gorbačovs sīvā konkurencē izcīnīja 5. vietu.

Lasīt tālāk...
 
“Kadences” darba rezultāts PDF Drukāt
Trešdiena, 23 marts 2016 21:34

4. martā Jēkabpilī notika vokālo ansambļu skate, uz kuru mēs – Neretas kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis “Kadence” – braucām ne vien ar zināmu apdomību, bet arī ar interesi. Kā būs? Kā mūsu skanējums tiks novērtēts?

Iepriekš zinājām, ka kopā pieteicies 21 ansamblis, tāpēc no 3 pieteiktajām dziesmām pašām jāizvēlas divas. Tā kā mūsu tērpi ir latviski (linu kleitas un jaciņas), rotaslietas – no dzintara, tad dziedājām abas latviešu tautasdziesmas: akapella “Vai tā mana vaina bija?” (O. Grāvīša apdare) un “Saule danci ritināja” (S. Skrūzmanes apdare). Mums pašām patīk tas, ka otrajai dziesmai klavieru pavadījumam palīgā nāk kociņi, akmentiņi un lietus koks.

Lasīt tālāk...
 
Jūlija Treiģa kausa izcīņa PDF Drukāt
Trešdiena, 23 marts 2016 21:33

            Šogad, jau piekto gadu, izrādot cieņu un godu Neretas novada izcilajam sportistam, sporta pasākumu organizatoram Jūlijam Treiģim, kuru 2011. gada 23. februārī izvadījām pēdējā gaitā, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas sporta angārā notika Jūlija Treiģa piemiņai veltītas volejbola sacensības “Jūlija Treiģa kauss”.

            Uz kausa izcīņu ieradās volejbolistu komandas no Rīgas, Vecumnīeku, Ilūkstes un Neretas novadiem. Sieviešu konkurencē kausu un zelta medaļas izcīnīja komanda “Valle”, kuras sastāvā spēlēja Lauma Vidovska, Ilze Valaine, Daila Jansone – Ieviņa, Daila Žukovska, Arita Cimermane un Ina Lukjaņina. Sudraba godalgas Neretas komandai un bronza – Rīgas komandai “Drama Queen”. Vīriešiem kausu izcīnīja Ilūkstes novada komanda “Subate”, kuras sastāvā spēlēja Žans Smirnovs, Juris Leikuss, Valters Leikuss, Rūdolfs Semjonovs, Artūrs Semjonovs, Gusts Kviļūns. Sudrabs Neretas novada komandai “Pilskalne”. Par bronzas medaļām spēlēja Neretas novada komandas “Mazzalve” un “Nereta”. Triju setu cīņā, izcīnot bronzas medaļas,  ar 2:1 meitarīgāki izrādījās neretieši. Liels gandarījums, ka volejbola sacensībās ir atsākusi piedalīties Mazzalves komanda, par ko jāpateicas Gundaram Ziemelim.

 

Imants Silavs

 
Novuss, šahs Ērberģē PDF Drukāt
Trešdiena, 23 marts 2016 21:30

Jau otro reizi galda spēļu fani un atbalstītāji tika aicināti uz Ērberģes sporta halli. 6. martā savas spējas varēja parādīt visi tie, kuriem tuvs ir novuss un šahs.

Kopumā šajās sacensībās piedalījās 21 dalībnieks no Ērberģes un Mēmeles, arī līdzjutēju bija krietns pulciņš. Šahā savas spējas pierādīja galvenokārt vīrieši. Godalgotās vietas ieguva mēmelieši . 3.vieta – Osītim Andim, 2.vieta – Šaķim Andrejam, 1.vieta – Koptevam Robertam.  Savukārt novusā savas spējas pierādīja gan sievietes, gan vīrieši. Īpašs prieks bija par jaunākajiem dalībniekiem, kuri cītīgi uzklausīja viņiem dotos padomus, lai gūtu labus rezultātus. Sieviešu konkurencē 3. vieta tika Ancānei Laurai, 2.vieta – Zariņai Zandai, bet 1. vietā nepārspēta bija Laumane Jolanta. Novusā vīriešiem 3. vietu ieguva Bīmanis Mārcis, 2. vietu – Šnepsts Valters, 1. vietu godam nopelnīja Zariņš Aivars.

Sporta pasākumu organizators Gundars Ziemelis saka milzīgu paldies visiem, kuri piedalījās un atrada laiku ierasties!

 

Mazzalves pagasta kultūras

darba organizatore Ilva Saveļjeva

 
Lasījumi par godu Paulam Stradiņam PDF Drukāt
Trešdiena, 23 marts 2016 21:29

19. februārī Viesītē notika pasākums, veltīts Paulam Stradiņam.

Sākumā skolēni tika iepazīstināti ar muzeja ekspozīciju par godu Paulam Stradiņam. Viesītes muzeja “Sēlija” vadītāja Ilma Svilāne tuvāk pastāstīja par ekspozīciju. Tālākajā dienas gaitā devāmies nelielā ekskursijā pa Viesīti, kur nedaudz tika pastāstīts par veco Viesītes baznīcu, par smilšu valni, kurš ir garākais Latvijā. Tas aizsargāja nelielu daļu no Viesītes.

Viesītes kultūras pilī skolēni prezentēja zinātniski pētnieciskos darbus. Uzstājās 9 skolēni no Sēlijas pilsētām. Iepazināmies ar dažādiem zinātniski pētnieciskajiem darbiem. Tēmas bija dažādas, piemēram, “Fotogrāfi Jēkabpilī un tās apkārtnē 20. gadsimta pirmajā pusē”, tikām iepazīstināti ar dažādiem tautastērpu veidiem Sēlijas apkārtnē. Ieinteresēja stāstījums par gaisa temperatūras izpēti un analīzi Viesītes teritorijā laika posmā no 1990. līdz 2015. gadam. Sandis Gadišķis stāstīja par Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas jauniešu valodas lietojumu. Konferences noslēgumā visiem dalībniekiem tika izsniegta pateicība ar pašdarinātām dāvanām. Skolēni tika izvirzīti Lielajam Sēlijas kongresam, kurš norisināsies Jelgavā.

 Paldies Viesītes vidusskolas direktoram un  muzeja vadītājai par jauko pasākumu un iegūtajām zināšanām!

Kitija Lasmane,

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 11. klases skolniece

 
Biedrības pankūku meistarklasē PDF Drukāt
Trešdiena, 23 marts 2016 21:26

Meteņi ir ziemas vidus, kad saule griežas uz pavasara pusi un dienas sāk ritēt arvien steidzīgāk. Nāk pavasaris ar saviem steidzamajiem darbiem, tādēļ kopā sanākšanām laika mazāk. Tāpēc sestdien, 20.februārī,  biedrība “Upmales mantinieki” un “Neretas papardītes” aicināja Neretas novada biedrības un to atbalstītājus Pilkalnes muižā uz  pasākumu “Atvadas no ziemas jeb meteņi un draugu tusiņš”, kam pamatā pankūku gatavošanas meistarklase Irmas Tomsones vadībā.

Jau no paša rīta muižā gandrīz vienlaicīgi ieradās gan “Neretas Papardīšu” dalībnieces kopā ar atbalstītājām Mirdzas Brūniņas vadībā, gan Upmales mantinieku pārstāves. Pēc krietnas sava novada labāko ceļu iepazīšanas un atbrīvošanās no vadātāja Pilkalnes muižā ieradās smaidīgās “Ērberģietes”.

Lasīt tālāk...
 
Apstiprināts Neretas novada pašvaldības budžets 2016. gadam PDF Drukāt
Trešdiena, 23 marts 2016 21:16

 

Šī gada 25. februārī Neretas novada domes sēdē deputāti apstiprināja 2016. gada pašvaldības budžetu, kas pamatbudžetā paredz plānotos ieņēmumus 3 207 078 euro apmērā un izdevumus 3 582 484 euro. Aizdevuma atmaksa Valsts kasei paredzēta 95 265  euro apmērā. Neretas novada pašvaldības pamatbudžeta līdzekļu atlikums uz 2016. gada 1. janvāri ir 491 658 euro.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

5 lapa no 134

Neretas novads no putna lidojuma


°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
STpiedavajums
pupoli.JPG