Svētki “grāmatām”
Trešdiena, 23 marts 2016 21:39

Ik gadu pavasara sākumā novadā norisinās Grāmatu svētki. Šogad, 11. martā, ikviens svētku viesis bija laipni aicināts uz Ērberģes muižu – Mazzalves pamatskolu, lai popularizētu grāmatas, lai veicinātu to nepazušanu mūsdienu interneta un tehnoloģiju pasaulē. Arī savās uzrunās Mazzalves pagasta pārvaldes vadītāja Zeltīte Odiņa un Mazzalves pamatskolas direktors Aivars Miezītis uzsvēra grāmatas vērtību, pieminot to, ka grāmata ir lielisks ceļojuma biedrs, tā spēj aizvest uz jebkuru pasaules malu, jāļaujas tikai fantāzijas lidojuma. Izjust grāmatu pasauli palīdzēja arī Mazzalves pamatskolas skolēni, iestudējot vairākus teatrālus priekšnesumus no dažādu autoru grāmatām.

            Pirms svinīgā pasākuma atklāšanas ikviens svētku apmeklētājs varēja iegādāties jaunākās grāmatas gan bērniem, gan pieaugušajiem īpaši veidotā grāmatu komercizstādē. Šo iespēju izmantoja pagastu bibliotekāres, lai papildinātu savu bibliotēku grāmatu klāstu un daudzveidību.

            Tālākā dienas daļa bija saplānota tā, lai interesanti būtu dažāda vecuma pārstāvjiem. Jaunākie bērni (pirmsskola un sākumskola) dienas centra “Vālodzīte” zālē iesaistījās dažādās jautrās izdarībās kopā ar Vinniju Pūku un trusīti. Pirms tam apmeklēja arī Mazzalves pagasta bibliotēku.

            Pamatskolas bērni skolas kamīnzālē tikās ar Mākoņskrējēju Mārtiņu Zvīdriņu, lai uzklausītu viņa pieredzes stāstus par to kā ir “skriet virs mākoņiem.” Jaunietis ar saviem vārdiem teicami spēja iedrošināt skolēnus tiekties uz saviem mērķiem, piebilstot, ka viegli tas nav, bet ir izdarāms. Vēlāk audzēkņi devās uz latviešu valodas kabinetu, lai uzklausītu bērnu ārsta – pediatra Gundara Kukļa lekciju “Tas, ko tu gribētu zināt par sevi.” Ārstam ar vairāku gadu pieredzi, īpaši ar jauniešiem, lieliski izdevās izklāstīt par mūsdienu bērnu problēmām un aktualitātēm saistībā ar veselību.

            Arī pieaugušie tikās ar bērnu ārstu Gundaru Kukli. Savā prezentācijā “Interesanti par veselību” viņš izklāstīja vairākus pieredzes stāstus par ģimenēm un bērniem, un, protams, veselību.

            Grāmatu svētku noslēgumā visi tika aicināti uz kamīnzāli, lai uzklausītu dzejnieces Maijas Vegneres dzeju un Ingas Krauzes dziesmas.

            Tradicionāli Grāmatu svētku noslēgumā ikviens, kurš iegādājās kādu grāmatu komercizstādē, piedalījās jaunāko grāmatu izlozē. Vislielākais prieks par to bija tieši bērniem.

 

Agnese Rutka

              

 

Neretas novads no putna lidojuma


°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
STpiedavajums
P8130872.JPG