Atmiņas par Neretu un tās cilvēkiem ierakstītas grāmatā
Pirmdiena, 18 aprīlis 2016 21:14

Notikumi, kas norisinājušies vairākus gadus atpakaļ, atmiņas, kuras glabā ikviens savās sirdīs, tās paliek un nezūd. Tomēr laika pulkstenis turpina savu tecējumu un dzīve iet uz priekšu – vecākās paaudzes vietā stājas jauna. Cilvēku atmiņām, kas izliktas uz papīra, ir neatsverama vērtība.

Arī nesen izdotā bijušās neretietes Neldas Brūveres atmiņu grāmata “Neretas saule, Sibīrijas vēji” ļaus tiem cilvēkiem, kas šo laiku nepiedzīvoja un nepārdzīvoja, izlasot grāmatu,  izprast to gadu notikumus un dzīvi.

14. aprīlī Neretas kultūras namā sadarbībā ar Neretas novada centrālo bibliotēku norisinājās oficiālie grāmatas “Neretas saule, Sibīrijas vēji” atvēršanas svētki. Daudz šaurākā lokā – represēto piemiņas dienā – šīs grāmatas atvēršanas svētki jau notika. Tad arī pasākumā bija ieradusies grāmatas autore Nelda Brūvere. Šajā reizē pati autore ierasties nevarēja, bet grāmatas līdzautore – Lidija Ozoliņa, kura visas Neldas kundzes atmiņas pārrakstīja datorrakstā, sakārtoja fotogrāfijas, virzīja to drukāšanai, ieguldot personiskos līdzekļus, bija svētkos.

Draudzīgā atmosfērā Lidija Ozoliņa nedaudz pastāstīja par grāmatu. Daļa svētku apmeklētāju šīs atmiņas jau bija izlasījuši un padalījās savās domās un vērtējumā. Kopīgās sarunās izkristalizējās tas, cik vērtīgas ir grāmatas un cik daudz zināšanu tās mums var sniegt.  

Ar ziediem un sirsnīgiem vēlējumiem no Neretas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieka Aivara Miezīša, izglītības un kultūras darba speciālistes Žannas Miezītes, bibliotēku pārstāvjiem un citiem sveicējiem, pasākums noslēdzās.

 

Agnese Rutka

 

Fotogalerija šeit!http://neretasnovads.lv/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=270:atmias-par-neretu-un-ts-cilvkiem-ieraksttas-grmat&Itemid=238

 

Neretas novads no putna lidojuma


°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
STpiedavajums
SDC13179.JPG