Sadancis “Spriguļu balva” Neretas kultūras namā
Pirmdiena, 18 aprīlis 2016 21:52

Dažādu sadraudzības pasākumu organizēšana starp skolām, pašdarbnieku kolektīviem un iestādēm nenoliedzami veicina jaunas pieredzes un zināšanu iegūšanu turpmākai dzīvei, sekmē sevis un kolektīva pilnveidošanos. Piekto gadu pēc kārtas, turpinot Vecumnieku novada Misas vidusskolas deju kolektīva “Spriguļi” aizsākto tradīciju, 8. aprīlī norisinājās “Ceļojošo spriguļu” sadancis Neretā. Pagājušā gadā “Spriguļu balvas” deju kolektīvi pulcējās Skrīveros, vēl pirms tam Jaunjelgavā un Ļaudonā.

Īpaši šim pasākumam veidotos “spriguļus” 2015. gadā Skrīveros saņēma Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas dejotāji, iegūstot tiesības un pienākumu organizēt 2016. gada tautu deju kolektīvu sadanci Neretas novadā. Šogad Neretas kultūras nama zālē pulcējās 7 deju kolektīvi no Aizkraukles, Skrīveriem, Seces, Kokneses un Neretas. Tautu tērpos ietērpušies, dejotāji demonstrēja savu apgūto repertuāru. Sadancim sākoties, visus uzrunāja Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolēni – Trīna Pavloviča un Samanta Cvetkova. Meitenes izstāstīja par senlatviešu ticējumiem un paražām.

Kopīgi “laižoties” dejās laiks pagāja nemanot. Kolektīvu vadītājiem bija iespēja izvērtēt katru deju gan sava vadītā deju kolektīva izpildījumā, gan arī pavērot citu novadu spējas.

Noslēgumā Aizkraukles bērnu un jauniešu centra direktore Zane Romanova teica sirsnīgu paldies deju kolektīviem un to vadītājiem par dalību un iespēju atbraukt. Vakarpusē jau daudz slēgtākā pulkā – tautisko deju kolektīvu dejotāji un vadītāji – pulcējās uz kopīgu balli, lai sveiktu nākamā gada “Spriguļu balvas” ieguvējus. Tie bija Kokneses vidusskolas 7. – 9. klašu deju kolektīvs “Kāpēc” (vadītāja Laima Antoneviča).  

Jāpiekrīt mūsu novada skolas meiteņu  Trīnas un Samantas teiktajam, ka tie, kas nav dejojuši, nezina, kas tas ir, bet tie, kas ir dejojuši, bez dejas iztikt nevar. Vēlot veiksmi un vēl vairāk dejotgribētājus tiekamies nākošajā gadā Koknesē!

 

Agnese Rutka

Fotogalerija šeit!http://neretasnovads.lv/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=271:-sadancis-spriguu-balva-neretas-kultras-nam&Itemid=238

 

Neretas novads no putna lidojuma


°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
STpiedavajums
0DSC_2427.jpg