Oļģerta Šabanska noslēdzošais kauss volejbolā
Trešdiena, 20 aprīlis 2016 21:42

2016. gada pavasaris iezīmējās ar īpašu notikumu. Tieši šogad apritējuši 15 gadi kopš Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā notiek Oļģerta Šabanska kauss volejbolā. Divus gadus kauss nenotika, jo skolā bija remontdarbi. “Jau no 2001. gada ir iedibināts Oļģerta Šabanska kauss volejbolā. Sākotnējā doma bija, ka spēlēs piedalās seniori un skolas komandas, turpmākajos gados klāt pievienojās arī absolventu komandas,” sacensību klātesošos ar nelielu volejbola kausa vēsturi iepazīstināja Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas direktore Laima Grebska.

            Gadu no gada sacensībās pulcējās vairākas skolēnu, absolventu un senioru komandas. Nedaudz iedziļinoties vēsturē un izpētot uzvarētājkomandas, pārākas ir bijušas absolventu komandas.          “Nekas nav mūžīgs. Dzīve iet uz priekšu un gadu nasta kļūst aizvien lielāka. Saskaņojot ar kausa iedibinātāju Oļģertu Šabanksi, mēs šogad oficiāli noslēdzam sacensības” klātesošajiem izklāstīja skolas direktore Laima Grebska.

            Šogad Šabanksa kausā piedalījās trīs komandas. Lai savstarpējās spēles padarītu daudz interesantākas un skatāmākas, visi volejbolisti piedalījās izlozē un sadalījās jauktās komandās. Nebija tradicionālās senioru, skolēnu un absolventu komandas. Šāds iedalījums, varbūt, spēlētājiem radīja nelielas grūtības, jo nebija iespējas komandu pārstāvjiem tik labi saspēlēties, bet tas sniedza arī jaunas izjūtas un pārsteigumus.

            Cīņā par medaļām vairākkārt svarīgs bija katrs iegūtais punkts un pieļautā kļūda. Spēles bija azartiskas un acīmredzamas bija volejbolistu ieguldītās pūles katrā setā. Pāris stundu laikā noskaidrojās šī gada Oļģerta Šabanska kausa ieguvēji. 1. vieta komandai “Absolventi 1” – Andris Grīnvalds, Emīls Vorslavs, Matīss Kalniņš, Denijs Grīnvalds, Elmārs Vorslavs, Valts Klibiķis, Mairis Dzenis. 2. vieta komandai “Skolēni” – Jānis Plusniņš, Gundars Ziemelis, Aldis Pavlovičs, Mikus Saldovers, Aivis Mūrnieks, Jānis Sīmanis, Raivis Pauniņš. 3. vieta komandai “Absolventi” – Laimonis Klimovičš, Imants Silavs, Pēteris Pavlovičš, Dāvis Plusniņš, Jānis Saulītis, Jānis Plusniņš.

            Noslēdzoties spēlēm, apbalvošanas ceremonijā piedalījās kausa iedibinātājs Oļģerts Šabanskis. Pirms tam pavērojot spēles, izstaigājot skolas telpas un pagalmu, Šabanska kungs atminējās laikus, kad pats vēl bija skolēns un mācījās Neretas skolā. Apciemojis Jāņa Jaunsudrabiņa muzeju “Riekstiņi,” kapus, kurā atdus absolventa skolotāji, Oļģerts Šabanskis sporta hallē sveica azartiskos volejbolistus un teica: ”Šī tradīcija ir ieilgusi, par ko es ļoti priecājos. Man vismaz bija iemesls katru gadu atbraukt šeit un satikties, līdzi just, dalīties ar jums spēles priekā. Es neticu, ka volejbolistiem vairs nebūs aicinājuma šeit atbraukt un uzspēlēt. Es domāju, ka atradīsies kāds no skolotājiem, skolas audzēkņiem, kas uzņemsies šī kausa organizēšanu un turpinās to virzīt tālāk.” Ceļojošo Oļģerta Šabanska kausu tā saimnieks nolēma atdot skolai. Pirms  brauciena uz Neretu, pēc Oļģerta Šabanska lūguma tika izgatavotas papildus sešas medaļas. Kopīgi vienojoties ar volejbolistiem, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas direktore vienu no šīm medaļām dāvāja kausa iedibinātājam Oļģertam Šabanskim, nākamo skolai, atlikušās četras medaļas tiem spēlētājiem, kuri visvairāk spēles ir pavadījuši šajā kausā. Viens no šiem volejbolistiem ir Arkādijs Trukšs, kurš volejbola tradīcijas ar nenogurdināmu azartu un apņēmību turēja godā gadu no gada. Sakot lielu paldies par veikumu un aizrautīgajām spēlēm, vienu no šīm medaļām guldīja līdzi viņam zemes klēpī. Pārējās trīs medaļas saņēma Juris Rakevičs, Andris Grīnvalds un Jānis Plusniņš.

            Par ieguldījumu volejbola kausa organizēšanā jau pirmsākumos, pateicības vārdus un īpašu kausu saņēma skolotājs, volejbola treneris Imants Silavs. Tāpat paldies tika teikts sporta skolotājiem – Gundegai Klibiķei, Zigurdam Karolim, Mairim Dzenim un visiem pārējiem, kuri vairāk vai mazāk ir atbalstījuši un palīdzējuši Oļģerta Šabanksa volejbola kausa organizēšanā. Noslēdzošajā volejbola kausā atzinīgus vārdus teica arī bijušais Neretas pagasta padomes priekšsēdētājs Guntis Ozoliņš, iepriekšējais Neretas novada pašvaldības priekšsēdētājs Antons Blūms un līdzšinējais Neretas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Zālītis.   

            Noslēgumā, vienojoties kopīgā foto, pasākuma apmeklētāji un volejbolisti devās ārā, lai pieminētu un godinātu Arkādija Trukša piemiņu un noliktu degošas svecītes pie skolas akmens. Ar klusuma brīdi, domās pieminot spēlētāju, ikviens atcerējās kopīgi pavadīto laiku volejbola laukumā un ārpus tā.

            Ar sveicieniem un laba vēlējumiem sportisti devās mājās ar apņemšanos arī turpmāk atbraukt uz Neretu un vienoties kopīgās volejbola spēlēs.

 

Agnese Rutka

Foto: Mairis Dzenis

Fotogalerija šeit!http://neretasnovads.lv/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=273:oerta-abanska-nosldzoais-kauss-volejbol-&Itemid=238

 

Neretas novads no putna lidojuma


°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
STpiedavajums
pupoli.JPG