Sabiedrība
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests AICINA
Piektdiena, 20 novembris 2015 11:08

Būt īpaši uzmanīgiem ar uguni adventes laikā, kad svētku rotājumos tik bieži izmantojam sveces. Ik gadus tiek reģistrēti ugunsgrēki, kuru iemesls ir bez uzraudzības atstātās sveces adventes vainagā. Turklāt šādas ugunsnelaimes notiek gan dzīvojamās telpās, gan publiskās ēkās un darba kabinetos.


Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests iesaka neatstāt bez uzraudzības adventes vainagā iedegtas sveces, kā arī pārliecināties, vai vainags nav novietots tuvu viegli uzliesmojošiem priekšmetiem. Arī paši vainagi pārsvarā ir gatavoti no degtspējīgiem materiāliem, tādēļ cilvēkiem, kuri paši gatavo rotājumus, vajadzētu iegādāties īpaši vainagiem domātus svečturus, kas, izdegot svecei, pasargās vainagu no aizdegšanās.

Lasīt tālāk...
 
Ministru kabineta balvu saņem VSAC “Latgale” direktore Mārīte Grigāne
Piektdiena, 20 novembris 2015 10:52

10. novembrī valdība atbalstīja Ministru kabineta balvas piešķiršanu piecām izcilām personībām un vienai apvienībai par nozīmīgiem nopelniem demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts attīstībā, saimnieciskajā un sabiedriskajā darbībā. Ministru kabineta balva ir Latvijas Republikas valdības augstākais apbalvojums un šogad to pasniedza 20. reizi. 16. novembrī Vidzemes koncertzālē “Cēsis” notika svinīgā ceremonija, kurā sveica arī mūsu novada pārstāvi Mārīti Grigāni.

 

VSAC “Latgale” direktore Mārīte Grigāne apbalvojumu saņēma par ieguldījumu sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojuma kvalitātes pilnveidošanā personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem, personāla profesionalitātes celšanā, kā arī radošu pieeju centra infrastruktūras pilnveidošanā.

 

Ministru kabineta balvas laureāti saņēma Ministru kabineta Goda diplomu, Ministru kabineta balvas krūšu nozīmīti un naudas balvu 7115 eiro apmērā.

 

Informācija: Ministru kabinets

Foto: Valsts kanceleja


Neretas novada pašvaldība no sirds sveic Mārīti Grigāni ar apbalvojuma iegūšanu!

 
Sveiciens Latvijas dzimšanas dienā!
Pirmdiena, 16 novembris 2015 09:20

 
Neretas novadā viesojās Saeimas deputāts R.Ražuks
Trešdiena, 04 novembris 2015 07:50

2. novembrī Neretas novada skolās viesojās Saeimas deputāts R.Ražuks. Galvenās sarunu tēmas ar skolotāju kolektīviem bija par gaidāmo skolu reformu un par pēkšņi iniciēto pašvaldību reformu.

 

Mazzalves pamatskolā skolotāji aicināja R.Ražuku Saeimā pārliecināt deputātus, ka lauku skolas nebūt nav sliktāk materiāli nodrošinātas kā pilsētu skolas, iespējams, nodrošinājums ir vēl kvalitatīvāks. Par to Ražuks pārliecinājās, izstaigājot skolu, apskatot dabas zinību kabinetu. Direktors Aivars Miezītis uzsvēra, ka lauku skolām, īpaši pierobežā, nosakot darba algu fondu, būtu jāņem vērā iedzīvotāju mazais blīvums un samazinātais apmācāmo izglītojamo areāls; būtu nepieciešams aprēķinos pielietot blīvuma koeficientu. Skolotāji uzsvēra arī ļoti labo pašvaldības un skolas sadarbību laukos – materiāli tehniskās bāzes pilnveide, mācību ekskursijas, ko finansē pašvaldība, brīvpusdienas visiem skolēniem, atbalsts skolotāju tālākizglītībai utt. Saeimas deputāts bija patiesi pārsteigts par skolas vizuālo tēlu, skolas kā muižas saglabāšanu un pilnveidošanu. Skolotāji izteica neizpratni par ideju atkal veikt pašvaldību reformu.

 

Lasīt tālāk...
 
Neretas novada pašvaldībā darbu sāk Valsts un pašvaldību vienotais klientu apkalpošanas centrs
Otrdiena, 03 novembris 2015 06:21

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija augusta nogalē ir apstiprinājusi valsts un pašvaldību vienotā klientu apkalpošanas centra izveidi 49 pašvaldībās, arī Neretas novadā. Neretas novada vienoto klientu apkalpošanas centru (VPVKAC) plānots izvietot pašvaldības administrācijas ēkā, Neretā, Rīgas ielā 1, 1.stāvā. Tā izveidei un darbības nodrošināšanai piešķirta valsts budžeta dotācija 10 800 eiro apmērā, no tās 10 000 eiro ir vienreizēja valsts budžeta dotācija centra izveidei – telpu pielāgošanai, darbavietu aprīkošanai, mēbeļu un aprīkojuma iegādei, kā arī autotransporta stāvvietas sakārtošanai, bet 800,00 eiro – centra darbības nodrošināšanai. Šī projekta realizācijai būs nepieciešams arī pašvaldības līdzfinansējums projekta ietvaros paredzētajai stāvlaukuma sakārtošanai pie pašvaldības ēkas. Pēc iepirkuma procedūras veikšanas būs zināms pašvaldības līdzfinansējuma apjoms.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

1 lapa no 21

Neretas novads no putna lidojuma


°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
STpiedavajums
P8130810.JPG