Izglītība
Skolotāji izglītojas
Otrdiena, 09 februāris 2016 23:39

Mazzalves pamatskolas skolotāji bieži dažādās mācību ekskursijās ved savus audzēkņus. Šoreiz, 6. februārī, Mazzalves pamatskolas skolotāju kolektīvs devās uz Rīgu, lai apskatītu Latvijas Universitātes dabaszinātņu akadēmisko centru un Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Dabaszinātņu centrā skolotāji ķīmijas fakultātes profesora Jāzepa Logina pavadībā gan iepazinās ar auditoriju iekārtojumu, gan pabija laboratorijās (arī jaunveidojamajās bioloģijas fakultātes siltumnīcās), gan apskatīja pasniedzēju kabinetus, izbaudīja studentiem paredzētās atpūtas vietas, izstaigāja moderno bibliotēku un baudīja studentu pusdienas dabaszinātņu centrā. Mazzalvieši vienojās, ka ķīmijas fakultāti apmeklēs vēlreiz kopā ar skolēniem, lai ieinteresētu skolēnus par dabazinātnēm, jo profesors J. Logins apsolīja veikt ar skolēniem arī dažādus ķīmijas  eksperimentus (ķīmijas fakultātē sestdienās darbojas jauno ķīmiķu skola).

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā gida pavadībā mazzalvieši izstaigāja visus stāvus, paši skaļi uzgavilēja uz skatuves Ziedoņa zālē, apskatīja Dainu skapi, seno grāmatu krātuvi, pabija karšu glabātuvē, apskatīja lasītavas.

Vakarā skolotāji Dailes teātrī noskatījās izrādi “Reāli sliktie puiši”.

 

Žanna Miezīte 

 
Latvijas dzimšanas diena Mazzalves pamatskolā
Piektdiena, 20 novembris 2015 10:56

17. novembrī pēc stundām Mazzalves pamatskolas kolektīvs pulcējās  skolas kamīnzālē uz svētku pasākumu. Uzrunu teica skolas direktors, viņš arī apbalvoja 6. – 9. klašu konkursa “Latvija Brīvības cīņu laikā 1918. – 1920.”uzvarētājus – 1. vietu ar maksimālo punktu skaitu ieguva 7. klases skolēni Rihards Gabužs, Henrijs Edvards Krilovs un 9. klases skolnieks Rolands Rubins, 2. vieta 7. klases skolniecei Elīnai Liepai un 9. klases skolēniem Diānai Loginai, Ancei Grenciņai – Grencionei un Kārlim Artūram Ziemelim, 3. vieta 6. klases skolniekam Reinim Zariņam un 7. klases skolniecei Elvai Laurinovičai. Direktors uzteica arī Sēlijas lāpu skrējiena dalībniekus Rolandu Rubinu un Kārli Artūru Ziemeli, kuri lāpu skrējienā pārstāvēja Neretas novadu.

Lasīt tālāk...
 
Tēvzemes nedēļas pasākumi
Pirmdiena, 16 novembris 2015 09:05

Pagājuši četri gadi, kopš Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā Lāčplēša dienā notiek Ierindas skate. Arī šogad bija daudz skatītāju, pārsvarā – vecāki, kas savos skolas gados arī soļojuši Ierindas skatē.

 

Starp 2. – 4. klasi noritēja sīva cīņa, 1. vietu ieguva 3. klase. Visnopietnāk cīnījās vidējā klašu grupa; uzvarēja 6. klase (komandiere Amanda Grīnvalde). 12. klase ar komandieri Kalvi Makari uzvarēja vecākajā klašu grupā. Šīs klases saņēma ceļojošo kausu. Viņiem kā jau uzvarētājiem būs iespēja braukt ekskursijā.

 

Lasīt tālāk...
 
Mārtiņdienas pasākums Neretas PII “Ziediņš” bērniem
Pirmdiena, 16 novembris 2015 08:45

Ar Mārtiņdienas svinībām noslēdzās rudens pasākumi II jaunākajā un vidējās grupas bērniem.

 

II jaunākās grupas bērni iejutās Cālēnu lomās, skolotāja Signija – Vistas, skolotāja palīgs Marta – Mārtiņgaiļa un skolotāja Aija – Rudentiņa lomās. Cālēni aktīvi piedalījās rotaļās, dziedāja dziesmiņas, skaitīja dzejolīšus. Kā lielākais pārsteigums bija Rudentiņa sagādātā ķerra ar dārzeņiem un augļiem, kura bija jāpalīdz atvilkt. Tāpat bija jānosauc, kas tad ir izaudzis Rudentiņa dārzā. Ar šo uzdevumu mazie Cālēni lieliski tika galā. Pasākuma noslēgumā Rudentiņš bērnus pacienāja ar savām veltēm.

Lasīt tālāk...
 
Lāčplēša diena Neretas PII “Ziediņš”
Ceturtdiena, 12 novembris 2015 08:57

Šīs dienas laikā ar bērniem tika izrunāta Lāčplēša dienas būtība, kā tā radusies, kā latviešu tauta šo dienu atzīmē.

 

Par godu šai dienai logos iededzām piemiņas svecītes par tiem drosmīgajiem latviešiem, kas aizstāvējuši mūsu Latviju pret ienaidniekiem. Viņi cīnījušies tik varonīgi kā Lāčplēsis. Tāpēc šo dienu sauc par Lāčplēša dienu.

 

Neretas PII Ziediņš vadītāja

Inita Jakovčika

 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

1 lapa no 39

Neretas novads no putna lidojuma


°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
STpiedavajums
SDC12920.JPG