Jauniešiem


Sēlijas jauniešu lāpu skrējiens
Piektdiena, 20 novembris 2015 11:15

14.novembrī Patriotu nedēļas ietvaros Jaunjelgavas novadā tika organizēts Sēlijas apvienības jauniešu lāpu skrējiens. (Sēlijas apvienībā ir 7 novadi – Jaunjelgava, Nereta, Aknīste, Viesīte, Ilūkste, Jēkabpils un Sala.) Neretas novadu lāpu skrējienā pārstāvēja Rolands Rubins, Hārdijs Piternieks, Kārlis Artūrs Ziemelis un Devids Vanags. Zēni, nododot viens otram lāpu, katrs veica 1 kilometra distanci un finišēja otrie aiz viesītiešiem.

Lasīt tālāk...
 
Neretas mazpulcēni pasākumā “Latviešu karavīrs laikmetu griežos” Daugavpilī
Piektdiena, 20 novembris 2015 10:49

Pirms simts gadiem, 1915. gadā, sākās latviešu strēlnieku laiks. Mēs visi kopā esam Latvijas – strēlnieku zemes turpinātāji un sargi. Tādēļ šī gada februārī biedrība “Latvijas ģenerāļu klubs” un Rekrutēšanas un Jaunsardzes centrs piekto reizi izsludināja kārtējo radošo projektu konkursu jauniešiem “Latviešu  karavīrs laikmetu griežos”. Aleksandrs Čaks rakstīja:

 

Cieti vīri,  skaisti zaļi zēni – …

Tauta, tauta, vai tu redzi viņus,

Un vai vienmēr viņus sapratīsi?

 

Mēs aizejam arvien tālāk no strēlnieku cīņu laika. Tomēr nevaram droši iet nākotnē, ja aizmirstam savas tautas un zemes vēsturi. Tādēļ šogad konkursa tēmas par Brīvības cīņām Latgalē un strēlnieku gaitu apzināšanu savā dzimtā. Konkursa mērķis bija rosināt jauniešos interesi par Latvijas vēsturi, apzinot Pirmā pasaules kara latviešu strēlnieku un Brīvības cīņu dalībnieku vārdus un viņu devumu mūsu valsts vēsturē kā arī izzināta un iepazīt savā novadā dzīvojošo latviešu strēlnieku un Latvijas Brīvības cīņu dalībnieku pēcteču dzīvi un darbību.

Lasīt tālāk...
 
Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola iesaistās akcijā “Simtozolu meži simtgadu Latvijai”
Pirmdiena, 09 novembris 2015 14:27

Mūsu Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas Muzeja draugu pulciņš un 11. klase (skolotāja Egija Apiņa), 116. Neretas mazpulks (vadītāja Lidija Ozoliņa un skolas bibliotekāre Rita Trukša) esam uzsākuši ozolu stādīšanu Neretā, Neretas novadā un pagastā kā akcijas “Simtozolu meži simtgadu Latvijai” dalībnieki. Akciju atklāja 2015. gada 30. oktobrī Rugāju vidusskolā Rugāju novadā. No mūsu skolas uz atklāšanas pasākumu, skolotāju E. Apiņas un L. Ozoliņas vadībā, devās 16 mūsu skolas skolēni un Inese Čekulajeva ar bērniem. Mēs saņēmām 22 piecgadīgu ozolu stādiņus, kas izaudzēti no Pededzes krastos augošu Alūksnes ozolu zīlēm.

 

Otrdien, 3. novembrī, vienu no šiem ozoliem svinīgi iestādījām Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas parkā, bet astoņus ozoliņus Jāņa Jaunsudrabiņa muzeja vadītājas Ilzes Līdumas vadībā svinīgi Muzeja draugu pulciņa dalībnieki iestādīja “Riekstiņu” apkārtnē.

 

Lasīt tālāk...
 
Mazpulku rudens darbu skate
Trešdiena, 14 oktobris 2015 11:56

Mazpulcēnu projektu gads sākas pavasarī un noslēdzas ar darbu skatēm rudenī. Tas nozīmē, ka pavasarī mazpulcēns kopā ar vecākiem izvēlas, ko audzēs vai darīs vasarā, lai šo darbu aizstāvētu rudens darbu skatēs pakāpeniski – vispirms mazpulkā, pēc tam reģionālajā novada Rudens Forumā. Jaunāko grupu mazpulcēni izvēlas Latvijas Mazpulku padomes piedāvāto konkursa dārzeņu audzēšanu vai arī audzē kādu puķi vai dārzeni pēc savas izvēles. Vecāko grupu mazpulcēni var izvēlēties arī zinātniski pētnieciskā darba tēmas un aizstāvēt šo savu veikumu. Vietējā mazpulka skatē veiksmīgāko un labāk sagatavoto projektu, pārliecinošāko prezentāciju autori tiek virzīti uz reģionālo darbu skati jeb forumu.

 

Lasīt tālāk...
 
Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola piedalās konkursā "Laiks laukiem 2015" un iekļūst finālā
Piektdiena, 23 oktobris 2015 11:41

12. oktobrī noslēdzās konkursa „Laiks laukiem 2015” pirmā kārta vecāko klašu grupā (7.-12. klase), kurā skolēnu uzdevums bija pēc pašu izpratnes un iespējām radošā veidā atklāt projekta tēmu „Laiks laukiem!”, dodoties pieredzes braucienā uz vietējo lauku saimniecību vai pie amatniekiem un mājražotājiem, un izpētīt, kas notiek laukos un kādas zināšanas un prasmes nepieciešams, lai veiktu dažādās darbības mūsdienīgos laukos.


Saņemtie video un fotoattēli rāda smaidīgas skolēnu sejas, savu darbu mīlošus cilvēkus, skaistas lauku ainavas, dzīvniekus, tehnikas un tehnoloģijas, ražotnes un viesu mājas – visu to, kas laukos atrodams, bet ne visiem zināms. “Paldies par informāciju un iespēju piedalīties šajā konkursā. Mēs ieguvām pieredzi un saliedējām klases kolektīvu!” Tā par konkursu izsakās Sanita Perševica, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas 7.d klases audzinātāja. Savukārt Sarmīte Purena, Dzelzavas pamatskolas 7. klases audzinātāja, saņemot pateicību par piedalīšanos konkursā, norādīja, ka „milzīgu prieku sagādāja ciemošanās lauku sētā - paldies par ierosmi!”.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

1 lapa no 12

Neretas novads no putna lidojuma


°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
STpiedavajums
P8130872.JPG