Kultūra
Latvijas dzimšanas dienas svinīgais pasākums Mazzalvē
Otrdiena, 17 novembris 2015 10:56

 
Mārtiņdiena kopā ar Medeņiem
Pirmdiena, 16 novembris 2015 14:18

Lai kopīgi svinētu rudens un ziemas satikšanos, 12. novembrī gan  lielus, gan mazus uz Mārtiņdienas pasākumu “Kas rīb, kas dimd” Mazzalves pamatskolā un vēlāk Mazzalves pārvaldes zālē aicināja folkloristi un radiožurnālisti Iveta un Vidvuds Medeņi, dienu aktīvi pieskandinot ar latviešu tautasdziesmām un ticējumiem. Folkloristi ar latviešu tautas tradīcijām un rotaļām priecēja visus atnākušos pasākuma dalībniekus,  kopā veicot dažādus senus svētību nesošus rituālus un kopā izejot dažādas Sēlijā pierakstītas rotaļas. Tika veikts rituāls, kurš ienes svētību mājās, dziedot dziesmu un ejot namā līkločus.

Lasīt tālāk...
 
11. novembris – Lāčplēša diena
Ceturtdiena, 12 novembris 2015 09:18

“Latvija sākas ar katru no mums!” – šiem Lidijas Ozoliņas vārdiem noteikti piekritīs ikviens. Katrs pagastu, novadu, pilsētu iedzīvotājs ir Latvijas valsts vārda nesējs! Katram no mums šis vārds ir jāgodā un jāciena! Jābūt savas dzimtenes patriotam un savas zemes aizstāvim!

 

11. novembrī – Lāčplēša dienā Neretas pagasta iedzīvotāji, zemessargu pavadībā, ar kvēlojošām lāpām un degošu svecītes liesmiņu no kultūras nama devās uz Ķesteru kapsētu, lai tur pieminētu Lāčplēša Kara Ordeņa kavalierus – Augustu Aperjotu un Jāni Kramiņu, kā arī citus, kas atdusas kādā citā Latvijas kapu kalniņā.

Lasīt tālāk...
 
Lāčplēša diena Mazzalvē
Trešdiena, 11 novembris 2015 08:41

11. novembris Mazzalvē, tāpat kā visā valstī, aizsāka Patriotu nedēļu, kura ilgs līdz 18. novembrim.

 

Mazzalves pamatskolā 1. mācību stundas laikā 9. klases skolēni kopā ar vēstures skolotāju Maiju Gabužu pabija visās klasēs un īsi emocionāli izstāstīja Lāčplēša dienas un 18. novembra svētku būtību. Viņi katrā klasē atstāja piemiņas svecīti un katram skolēnam (arī pirmsskolas grupiņās) piesprauda sarkanbaltsarkano lentīti, ko sagādāja vecāku padomes pārstāve Ilze Dilba – Girgensone.

 

Lasīt tālāk...
 
Ērberģei – 550
Trešdiena, 28 oktobris 2015 12:10

Rudenim raksturīgā dienā, kad koku lapas, saules apspīdētas, iekrāsojās visdažādākajās krāsās, svinēja svētkus. 24. oktobris bija īpaša diena – Mazzalves pagastā atzīmēja Ērberģes 550 gadadienu. Cēls akmens pie pagasta pārvaldes ēkas ar iegravētiem skaitļiem – 1465, ikvienam atgādina un ļauj atcerēties pagasta izseno vēsturi, tā laika cilvēkus un notikumus. Mazzalves pagasts veidojies no kādreizējiem Mazzalves un Vecmēmeles, Lielmēmeles un Ērberģes muižu zemēm.

 

Mazzalves pagasta pārvaldes svinīgajā zālē pulcējās esošie un bijušie pagasta darbinieki. Pirms svētkiem ikviens varēja aplūkot īpaši jubilejai veidotu izstādi par pagasta vēsturi, notikumiem, pašdarbības kolektīviem – par visu, kas noticis un paveikts pirms tam. Bijušie darbinieki, fotogrāfijās lūkojoties, varēja atminēties piedzīvoto, dalīties atmiņās. Attēlos ieraudzīt to, kā Ērberģe izskatījās daudz tālākā vēsturē. Mazzalves pamatskolas kolektīvs pagastam dāvāja paliekošas vērtības – skolēnu zīmētus zīmējumus ar viņu mīļāko vietu pagastā, kāds cits audzēknis sacerēja dzejolīti par Ērberģi. To visu varēja aplūkot un novērtēt izstādē.

Lasīt tālāk...
 
1 lapa no 38

Neretas novads no putna lidojuma


°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
STpiedavajums
P8130892.JPG